Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Czy są w regionie wydarzenia dedykowane seniorom?

Nasz region ma bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych. Wernisaże, wykłady, wystawy ekspozycje muzealne, spotkania z pisarzami, slajdowiska i koncerty. O nich wszystkich informujemy słuchaczy na naszej antenie. Dziś sprawdzamy, czy wśród nich znajdują się te, które są specjalnie dedykowane seniorom.

Wydarzenia dedykowane seniorom

Wybór wydarzeń jest naprawdę bardzo duży i z reguły nie mają one żadnych ograniczeń wiekowych. Na przykład warsztaty pisarstwa, które odbędą się już w najbliższy poniedziałek w zakopiańskiej mediatece. Są jeszcze wolne miejsca, choćby dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak w atrakcyjnej formie spisywać swoje wspomnienia.

Miejska Biblioteka w Zakopanem zachęca seniorów do udziału w warsztatach rękodzielniczych czy kursach komputerowych.

W willi Opolanka fili Muzeum Tatrzańskiego w każdą środę można dołączyć do miłośników gry w brydża. A We wrześniu muzeum planuje weekend seniora z kulturą.

Nauka Języków, wykłady, zajęcia gimnastyczne, czy nauka malarstwa to z kolei oferta Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Kawiarnia Kmicic to z kolei miejsce które łączy pokolenia. Wiele organizowanych tu wydarzeń dedykowanych jest właśnie seniorom. Informację o aktywnościach we wszystkich tych miejscach można znaleźć na plakatach oraz na stronach internetowych instytucji czy w ich mediach społecznościowych.

Czytaj także: