Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Finał akcji DBAMY-SPRZĄTAMY w gminie Kościelisko w najbliższy poniedziałek

Porządkowanie posesji, dróg, chodników i terenów zielonych dobiega końca. W gminie Kościelisko sporo osób zaangażowało się w dbanie o porządek w najbliższym otoczeniu.

Akcja DBAMY-SPRZĄTAMY w gminie Kościelisko. Przed nami finał

Finał akcji w poniedziałek, 29 kwietnia br. na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku, przy ul. Rysulówka 2. – od godz. 9:00.

Roman Krupa: Chciałbym, żebyście tutaj na co dzień, nie czekając na ten finał, włączyli się do naszej akcji „Dbamy, sprzątamy” w trosce o środowisko. Cały czas zachęcam Was do tego, aby do końca kwietnia, żeby przed majówką się wyrobić, żebyście włączyli się aktywnie do porządkowania najbliższego otoczenia – lasów, potoków, chodników. Generalnie jak się rozglądamy, to tu jest co robić, niestety jest co zbierać

– mówi wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.

Dla osób, które w dniach poprzedzających akcję sprzątały gminę lub w dniu finału przyniosą zużyte baterie, żarówki i drobne elektrośmieci – przygotowano atrakcyjne upominki – gadżety, sadzonki drzewek, cebulki roślin i kwiaty. Od odbiór należy zgłosić się na gminne stoisko ekologiczne.

Przygotowane pryzmy żwiru i piasku będą zbierane w dniu finału, 29 kwietnia, a w razie potrzeby również we wtorek, 30 kwietnia.

Roman Krupa: „Dbamy, sprzątamy” do końca kwietnia, co najmniej. Później w zależności od potrzeb, ale myślę, że jak mamy termin, to jesteśmy bardziej skuteczni w tych działaniach, które podejmujemy. My jako urząd, jako poszczególne jednostki też będziemy w najbliższym czasie sprzątali. Myślę, że wszyscy też wokół swoich posesji. To pewnie już od jakiegoś czasu robimy. 29 kwietnia finał akcji, też planujemy tego dnia udać się w teren.

Będą konkursy, do przećwiczenia – zasady udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych z jednostek OSP w Kościelisku.

Będą również przedstawiciele firmy oferujących kotły grzewcze, operator programu „Czyste Powietrze”. Czas uświetnią występy uczniów szkół podstawowych z Dzianisza, Kościeliska i Witowa.
Zanim o godz. 11:00 zainteresowani wyruszą na wspólne sprzątanie terenów zielonych i lasów – o to by nie iść na pusty żołądek zadbają panie z Kola Gospodyń Wiejskich oraz z lokalnych karczm.

Czytaj także: