Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Gmina Lipnica Wielka: XVIII Konkurs na „NOJPIYKNIYJSY GMINNY MOJ”

Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej serdecznie zapraszają męską młodzież lipnicką do wzięcia udziału w XVIII Konkursie na „NOJPIYKNIYJSY GMINNY MOJ”

NOJPIYKNIYJSY GMINNY MOJ

Młodzi kawalerowie z terenu gminy Lipnica Wielka mają jeszcze tylko kilka dni, aby zgłosić swój udział w konkursie na „NOJPIYKNIYJSY GMINNY MOJ”. Termin upływa w najbliższy poniedziałek (29.04), a samo stawianie moja odbywa się w nocy z 30 kwietnia na 1 maja w Lipnicy Wielkiej i Kiczorach. Efekty pracy oceniane będą 1 maja.

Moje mogą być stawiane indywidualnie: chłopak dla dziewczyny lub grupowo- grupa chłopców dla grupy dziewcząt lub też dla społeczności lokalnych, np. osób poważanych jako dowód czci lub sympatii.

Komisja konkursowa oceni: tradycyjny wygląd i tradycyjny sposób umocowania, to czy żerdź jest w całości i starannie okorowana, wygląd i dekorację drzewka, treść i estetykę dedykacji oraz orawski zapis gwarowy tabliczki, jego treść, najlepiej wierszem, oczywiście bez wulgaryzmów. Szczegóły w regulaminie na stronie Gminy Lipnica Wielka.

Czytaj także: