Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza na wernisaż wystawy „Miedzy tradycją a marzeniem artysty”

 

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego organizuje kolejną wystawę

Wernisaż odbędzie się w piątek 2 lutego o godzinie 18.00 w w budynku Ratusza. Wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka góralska.

Agnieszka Ewa Górkiewicz należy do młodszego pokolenia twórców. Pochodzi z Bukowiny Tatrzańskiej, ze strony matki z góralskiego rodu Galiców. Jest trzykrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Maluje od dziecka – jest samoukiem, po ukończeniu 16 roku życia została przyjęta do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Przez blisko 30 lat pracy twórczej wypracowała własny, niepowtarzalny styl malowania i wciąż poszukuje nowych tematów, zestawień barw, oraz sposobów wyrażenia myśli i przeżyć artystycznych.

Prace Agnieszki Górkiewicz charakteryzuje bardzo bogata, żywa kolorystka, kontrastowe i zdecydowane zestawienia barw i motywów i pięknie stylizowane ornamenty kwiatowe.

Joanna Mikowska: Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa na szkle pani Agnieszki Górkiewicz „Między tradycją a marzeniem artysty”, który odbędzie się 2 lutego, w piątek o godzinie 18:00 w Muzeum Podhalańskim w budynku ratusza. Wydarzeniu będzie towarzyszyć muzyka góralska. Zapraszamy bardzo serdecznie

– mówiła Joanna Mikowska z Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu – o samej wystawie jeszcze dziś powiemy.


Czytaj także: