Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Niedzielne Posiady – odcinek 20/2023 [AUDYCJA]

W Radiu Alex kolejna audycja – Niedzielne Posiady, prowadzona przez Macieja Pałahickiego, poświęcona góralskiej tradycji, regionowi, przyrodzie, kulturze, a także kuchni. Gośćmi przedpołudniowych rozmów niedzielnych byli: Krzysztof Trebunia Tutka, o. Piotr Polek, Bartek Koszarek oraz Lady Kitchen.

Krzysztof Trebunia Tutka

Kolejne Posiady w Radiu Alex poświęcone są w dużej mierze kozie – nie tej, która daje mleko, ale tej, która wydaje dźwięki. O tym kultowym już instrumencie, bez którego trudno sobie wyobrazić góralską muzykę, opowiada Krzysztof Trebunia Tutka.

O. Piotr Polek

Paulin o. Piotr Polek opowiada natomiast historię Bachledówki – miejsca, w którym powstał kościół, który właśnie staje się sanktuarium.

Bartek Koszarek

Bartek Koszarek z bukowiańskiego Domu Ludowego opowiada natomiast o tradycyjnym śpiewie górali podhalańskich i spiskich zaprasza do Jurgowa na konkurs śpiewu ludowego.

Lady Kitchen

Lady Kitchen – najsłynniejsza blogerka kulinarna na Podhalu opowiada natomiast o młodych ziemniaczkach i przysmakach, które można z nich przygotować. Przepisy znajdziecie TUTAJ.

Posłuchaj poprzednich audycji: