GOPR ostrzega przed wyprawami. Szlaki Babiej Góry bardzo niebezpieczne
Beskidzki GOPR ostrzega - UWAGA NA BARDZO TRUDNE warunki turystyczne na Babiej Górze!
REKLAMA
Beskidzki GOPR ostrzega - UWAGA NA BARDZO TRUDNE warunki turystyczne na Babiej Górze!
Załamanie pogody, intensywne opady śniegu i silny wiatr sprawiły, że warunki na Babiej Górze gwałtownie się pogorszyły. Tylko jednego dnia - w niedzielę (15.02), ratownicy GOPR trzykrotnie ruszali na pomoc turystom.
Dzisiaj, 12 kwietnia kolejny dyżur otwarty ratowników z grupy GOPR Beskidy. W godzinach od 10 do 12 ratowników można będzie spotkać w stacji ratunkowej na Markowych Szczawinach.
Przed nami kolejny weekend. To tradycyjnie czas, w którym zawitają do nas turyści, w tym miłośnicy wypraw na szlaki spacerowe, ale i także te bardziej wymagające. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przypominają więc, że zima wprawdzie się kończy, ale zasady bezpieczeństwa w górach pozostają niezmienne.
Mimo wyraźnych ostrzeżeń i zamknięcia Perci Akademików na zimę, turyści wciąż decydują się tam wchodzić, narażając siebie i innych – alarmuje Babiogórski Park Narodowy.
Ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują do turystów, aby nie wybierali się na wycieczki samotnie. To szczególnie ważne w okresie zimowym – podkreślają.
Ratownicy z grupy GOPR Beskidy realizowali wczoraj (22.12) wyprawę ratunkową w rejonie Perci Akademików. Kilkanaście minut po godzinie 9 rano dyżurni z Markowych Szczawin otrzymali zgłoszenie o 32-letnim turyście, który z urazem pachwiny znajdował się na górnym odcinku zamkniętego, żółtego szlaku, czyli w miejscu, gdzie nie powinien się znajdować żaden turysta.
Podczas długiego weekendu na górskich szlakach zaroiło się od turystów. Ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnotowali 31 interwencji. Większość z nich miała związek z upadkami i zachorowaniami. Jednak te najpoważniejsze dotyczyły rowerzystów. Niestety jednej osoby nie udało się uratować.