Radio Alex 105.2 FM Zakopane

W ciągu ostatnich 4 lat przybyło w Nowym Targu blisko 1 500 odbiorców gazu

 

W ciągu ostatnich 4 lat przybyło w Nowym Targu blisko 1 500 odbiorców gazu

Na ostatnią w tej kadencji sesję Rady Miasta zaproszeni zostali przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, by powiedzieli o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w sieci gazociągowej na terenie Nowego Targu.

Paweł Firlej: My oczywiście nie budujemy sieci na zapas. Pracujemy w tych obszarach, w których są wystąpienia od mieszkańców i zawarte umowy przyłączeniowe. W tym roku planujemy przyłączyć kolejnych prawie 400 odbiorców, z którymi mamy zawarte umowy przyłączeniowe i wybudować 25 kilometrów sieci, w tym przebudowywanej sieci zasilającej Nowy Targ od strony stacji w Ludźmierzu, to jest ponad 6 kilometrów przebudowywanego na nowy polietylen gazociągu, czyli tego źródła, na którym utrzymywana jest sieć w Nowym Targu

– mówi Paweł Firlej, dyrektor krakowskiego Oddziału Zakładu Gazowniczego dodaje, że równolegle realizowany będzie przyłącz od strony Szaflar z drugiej budowanej stacji gazowej. Ten przyłącz ma zabezpieczyć potrzeby MPEC w dwóch lokalizacjach. Docelowo Nowy Targ będzie dwustronnie zasilany w paliwo gazowe.

Najkwiększe inwestycyjne prowadzone będą na Klikuszówce, osiedlu Nowe, na Zadziale i na Oleksówkach, czyli w północnej części Nowego Targu. sporo dziać się będzie także od południowej strony:

Jan Pawlikowski: Jeżeli chodzi o tę część południową miasta, to tak naprawdę tutaj dużym zadaniem, które planujemy wykonać to jest połączenie sieci gazowej istniejącej na granicy z Szaflarami z nowo projektowaną siecią od strony Szaflar z dodatkowym zasilaniem miasta oraz sieć gazową w ulicy Kopernika, na potrzeby zasilania MPEC i kogeneracji, która ma być uruchomiona na ulicy Szaflarskiej. I jeszcze budowa takiego tak naprawdę przyłącza na ulicy Parkowej, gdzie również będziemy zasilać kogenerację, którą buduje MPEC. I budowa sieci gazowej nowej podstacji w Ludźmierzu. To są te główne zadania, które planujemy wykonać w najbliższym czasie

– mówi kierownik Zakładu Gazowniczego Jan Pawlikowski.

Czytaj także: