Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Łukasz Filipowicz: „Otworzymy się dla mieszkańców, żeby mogli spotykać się z burmistrzem”

Nowym burmistrzem Zakopanego został Łukasz Filipowicz. Jakie będą jego pierwsze decyzje i priorytety?

Łukasz Filipowicz
Fot. facebook.com/lukaszmariuszfilipowicz

Łukasz Filipowicz nowym burmistrzem Zakopanego

To prawdopodobnie koniec Sylwestra Marzeń:

Łukasz Filipowicz: Na pewno chcemy zadbać o transparentność, o dobry wizerunek i o to, żeby urząd był w końcu otwarty dla mieszkańców. Także na pewno to, że otworzymy się dla mieszkańców, żeby mieszkańcy mogli przychodzić do urzędu, mogli się spotykać z burmistrzem. Jest to dla mnie priorytetem. Decyzje administracyjne – to jeszcze bym poprosił o chwilę czasu, bo nie chcę teraz iść w szczegóły. Natomiast przygotowujemy się do tego.

Radio Alex: O imprezie, która stała się symbolem miasta jak Sylwester Marzeń albo coś w tym stylu, to raczej nie myślicie?

Łukasz Filipowicz: Zdecydowanie nie myślimy o takiej skali imprez jak Sylwester Marzeń. Jeżeli chodzi o program artystyczny, również kwestia dyskusyjna. To wszystko budzi w Zakopanem bardzo skrajne emocje. Natomiast ja doskonale pamiętam czasy, kiedy Zakopane było takim miastem zapomnianym w Sylwestra, w sensie, że turystów było dużo, a w mieście nic się nie działo i tak naprawdę różne dziwne rzeczy w mieście siedziały, więc uważam zdecydowanie, że impreza miejska jest potrzebna. Natomiast ja jestem za tym, żeby to była impreza lokalna, promująca naszych lokalnych artystów.

Z nowym burmistrzem Zakopanem, Łukaszem Filipowiczem rozmawiał nasz reporter Maciej Pałahicki. Dokładne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w naszym regionie znajdziecie na TUTAJ.

Czytaj także: