Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wybory samorządowe: Przypominamy, gdzie jest II tura

 

Wybory samorządowe. Przed nami II tura

Zakopane

W Zakopanem o fotel burmistrza zawalczą Łukasz Filipowicz, który w pierwszej turze uzyskał ponad 37% poparcia – z Agnieszką Nowak-Gąsienicą na która oddało swój głos ponad 34% wyborców.

Nowy Targ

W Nowym Targu będzie to pojedynek Grzegorza Watychy i Macieja Tokarza. Obecny burmistrz zdobył ponad 43% poparcie, jego konkurent ok. 29%.

Rabka-Zdrój

Leszek Świder wygrał pierwszą turę wyborów na burmistrza Rabki-Zdroju, ale nie zdobył połowy poparcia, więc czeka nas dogrywka 21 kwietnia. W niej zmierzy się z Robertem Wójciakiem.

Czarny Dunajec

Pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia w wyborach na burmistrza Czarnego Dunajca. Obecny włodarz Marcin Ratułowski uzyskał najlepszy wynik, bo zagłosowało na niego ponad 42% wyborców. W drugiej turze zmierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Pawłem Dziubkiem.

Raba Wyżna

Andrzej Dziwisz i Tomasz Rajca zmierzą się w drugiej turze wyborów na wójta gminy Raba Wyżna. Obecny wójt zdobył 41,40% – za mało, by wygrać w pierwszej turze, dlatego powalczy o fotel wójta z Tomaszem Rajcą, radnym powiatowym, który uzyskał drugi najlepszy wynik – 32%.

Jabłonka

W pierwszej turze startu do fotela wójta Jabłonki zwyciężyli Stanisław Kasprzak z blisko 30% poparcia i Piotr Holla, który zdobył ok. 21 % głosów. Teraz wyborcy zdecydują który z nich wygra.

Spytkowice

W Spytkowicach do II tury wyborów staną Bartosz Leksander i Jolanta Kadzik.

Ochotnica Dolna

Druga tura odbędzie się także w Ochotnicy Dolnej. Obecny wójt Tadeusz Królczyk zmierzy się ze Stanisławem Jurkowskim.

Szczawnica

W Szczawnicy w niedzielę o fotel burmistrza zawalczą Bogdan Szewczyk i Grzegorz Niezgoda. Pierwszy uzyskał ok 37 % poparcia, drugi – 34%.

Krościenko nad Dunajcem

Zwycięzca pierwszej tury wyborów na wójta gminy Krościenko nad Dunajcem to Stanisław Tkaczyk, który zdobył 40,16% poparcie (1286 głosów). Drugie miejsce zajął obecny wójt Jan Dyda z poparciem w wysokości 38,38% (1229), i to tych dwóch kandydatów zmierzy się w drugiej turze wyborów 21 kwietnia.

Czytaj także: